ماده دو موضوع قرارداد

استفاده از خدمات متناسب و متنوع مراقبتی ، پرورشی ، آموزشی، تخصصی، مشاوره یی و پشتیبانی ارایه شده توسط خانه هوش و خلاقیت خوارزمی در زمینه مراقبت و فرایند یاددهی – یادگیری در ابعاد زیستی ،روانی و اجتماعی با فراهم اوردن فرصت ها و تجارب یادگیری متنوع برای نونهال ( کودک ثبت نام شده ) بر اساس فرم ثبت نام .

ماده سه مدت  قرارداد

مدت این قرارداد از تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۱  لغایت  ۳۰ /۰۶ /۱۴۰۱  مدت ۳ ماه تقویمی خواهد بود .

ماده چهار مبلغ   قرارداد

کل مبلغ قرارداد بر اساس خدمات ارایه شده مطابق موضوع و مدت قرارداد ۲۳.۴۰۰.۰۰۰  ریال می باشد.

تبصره ۱:

ثبت نام بصورت سه ماهه انجام شده وهزینه استفاده از خدمات به صورت کمتر از سه ماه ، معادل  سه ماه حساب می باشد.

تبصره ۲:

هرگونه عدم استفاده از خدمات خانه هوش و خلاقیت به خاطر : ایام تعطیلات رسمی، تعطیلات عید، تعطیلی به خاطر آلودگی هوا، سردی هوا، بین التعطیلی و… مشمول کسر شهریه نمی گردد و در این موارد رقمی کسر یا مسترد نخواهد شد .

تبصره ۳:

خانه هوش و خلاقیت خوارزمی که دارای پروانه تمام وقت می باشد اگر والدینی خواستار استفاده از خدمات کمتر از ساعت فعالیت مقرر قانونی باشند در اینصورت شهریه هر کودک بر اساس شهریه تمام وقت محاسبه می گردد.

ماده شش تعهدات خانه هوش و خلاقیت خوارزمی

 • خانه هوش و خلاقیت خوارزمی خدمات خود را بر اساس پروانه صادره از سوی اداره کل آموزش و پرورش در رده سنی نوباوه از سه سال تمام تا سن قبل از ورود به دبستان ، ارایه می نماید .
 • برنامه آموزشی خانه هوش و خلاقیت در ایام هفته، ۵ روز ( شنبه لغایت چهارشنبه ) ارایه می گردد. در روزهای پنج شنبه به شرط حضور کلیه فراگیران، فعالیت خانه هوش و خلاقیت خوارزمی در زمینه امور فوق برنامه ،گردش ها و اردوهای علمی، رفع نواقص و کمبودهای احتمالی و برنامه ریزی کلاس های جبرانی بازو مربیان بصورت شیفت به نگهداری و مراقبت از کودکان می پردازد.
 • ساعت فعالیت خانه زبان بر اساس پروانه صادره به صورت تمام وقت از ساعت ۷:۳۰ لغایت ۱۴:۳۰ خواهد بود .
 • خانه هوش و خلاقیت خوارزمی و مربی از پذیرش کودکان بیمار –با بیماری حاد – معذور است.
 • در ابتدای هر فصل جلسه ای با حضور مربی هر کلاس جهت تبادل نظر و اطلاع والدین از وضعیت آموزشی کودکان در محل خانه هوش و خلاقیت تشکیل می گرددکه حضور اولیا محترم در جلسات الزامی است.
 • اقدام به تحت پوشش بیمه حوادث و مسوولیت مدنی قراردادن کودکان در محدوده داخل خانه هوش و خلاقیت یا اردو با هزینه مربوطه از والدین مطابق با تعرفه پیش بینی شده در قرارداد فی مابین خانه هوش و خلاقیت خوارزمی با شرکت بیمه مربوطه .
 • برای تمامی کلاس ها به فراخور برنامه های آموزشی ،علاوه بر کتابهای آموزشی، تعدادی کتاب یا جزوه یا وسیله کمک آموزشی در زمینه های : مفاهیم قرانی ویژه کودکان ، مفاهیم و آموزه های دینی ، مهارت های زندگی ، مفاهیم ریاضی ، مفاهیم علوم ، آموزش هوش ، خلاقیت و زبان انگلیسی و…. در نظر گرفته شده است که غالبا بعد از ثبت نام و یک هفته پس از تشکیل کلاس ، هزینه مربوطه اعلام شده که پس از اخذ ، موارد فوق الذکر تهیه و در اختیارکودکان قرار می گیرد.
 • لیست وسایل عمومی و لوازم التحریر مورد نیاز به خاطر یکسان سازی برای تمامی کودکان ، ارایه می گردد. در صورت درخواست و تمایل والدین ، لوازم طبق لیست توسط خانه هوش و خلاقیت خوارزمی برآورد قیمت شده و پس از پرداخت هزینه آن توسط والدین ، از طریق خانه هوش و خلاقیت خوارزمی تهیه و توزیع می گردد.
 • برنامه صبحانه و تغذیه میان روز به خاطر یکسان سازی برای تمامی کودکان با کسب نظر کارشناس تغذیه به والدین اعلام وبر اساس مبلغ اعلام شده از سوی خانه هوش و خلاقیت خوارزمی هزینه آن دریافت می شود .
 • ارایه گزارش عملکرد کودک حداقل به صورت سه ماهه در اختیار والدین قرار می گردد.
 • خانه هوش و خلاقیت خوارزمی از پذیرش هر گونه دارو بدون نسخه و دستور پزشک معذور است .
 • خانه هوش و خلاقیت خوارزمی در مقابل زیورآلات کودک هیچگونه مسئولیتی ندارد.
 • در صورت انصراف والدین از دریافت خدمات خانه هوش و خلاقیت ، این مرکز حداکثر به مدت یکماه نسبت به نگهداری وسایل کودک اقدام نموده و پاسخگو می باشد.

ماده هفت تعهدات والدین

 • التزام عملی به رعایت کلیه ی قوانین و مقررات جاری کشوری بالاخص ، قوانین و مقررات ابلاغی از سوی اداره کل آموزش و پرورش ، خانه هوش و خلاقیت و توافقات فی ما بین
 • ارایه مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام از جمله : تکمیل فرم ثبت نام ، تکمیل پرسشنامه رفتاری کودک و ….
 • حضور کودکان به طور مرتب در خانه هوش و خلاقیت الزامی است ودر صورت بروز مشکل و غیبت ، اولیا محترم می بایست مراتب را جهت موجه نمودن غیبت فرزندان خود به مهد کودک اطلاع دهند .

تبصره یک

در صورت تاخیر فرزندم آموزشگاه هیچ گونه مسئولیتی در قبال برنامه های عقب افتاده روزانه از قبیل ورزش ، صبحانه ، … را ندارد.

تبصره دو

راس ساعت اتمام کار خانه هوش و خلاقیت جهت تحویل فرزندم مراجعه ودر صورت بی توجهی و پس از خروج کارکنان بعد از ساعت کاری ، خانه هوش و خلاقیت در قبال فرزند شما هیچ گونه تعهدی نخواهد داشت.

تبصره سه

کودک فقط به ولی یا فردی که مشخصات آن در این قرارداد به عنوان تحویل گیرنده کودک ذکر گردیده است ، تحویل خواهد شد.

 • پرداخت شهریه بر اساس توافقات بعمل آمده مندرج در مواد ۲ و ۵ قرار داد قبل از آغاز دوره و قطعی شدن ثبت نام
 • پرداخت هزینه مازاد بر شهریه به عنوان ” ساعت اضافه ” در صورت حضور کودکان در ساعاتی بیش از زمان مقرر اعلام شده درضوابط آموزش و پرورش .
 • شرکت در جلسات اعلامی از سوی مدیریت مرکز و همکاری کامل با مربی و مسوولان خانه زبان کودک
 • رعایت نکات بهداشت فردی کودکان از قبیل : کوتاه بودن ناخنها ، کوتاهی و تمیز و مرتب بودن موهها ، تمیز بودن لباس ها و … الزامی است
 • اطلاع دادن هر گونه بیماری یا عادت یا حساسیت غذایی

۹-      در صورت ایجاد حادثه و آسیب برای کودک باید بدایم که خانه هوش و خلاقیت یک مکان عمومی است و قرار بر داشتن روز مفید همراه با بازی برای کودکانمان در کنار سایرین داریم پس با قبول این موضوع درهنگام بروز حوادث و یا اتفاقات کوچک ضمن حفظ آرامش و طمانینه با احترام متقابل موضوع را در همان روز  پیگیری می نمایم .

 • ارتباط تلفنی و یا مراجعه حضوری ، کارکنان و مدرسین در ساعات مشخص می باشد که در هر ترم طبق برنامه درسی اعلام می گردد ، لذا خواهشمند است فقط در ساعات اعلام شده تماس حاصل فرمایند و از صحبت های شخصی با مربیان و یا کادر اداری اکیدا خودداری شود .
 • ارتباط تلفنی باموبایل همکاران در ساعات کاری یا خارج از ساعات کاری آموزشگاه و بر خلاف قوانین آموزشگاه بوده ودر صورت مشاهده منجر به عدم پذیرش کودک خواهد شد.
 • از آنجا که در خانه هوش و خلاقیت طرح روان سنجی کودکان به صورت رسمی و علمی با حضور متخصصین امر به صورت امری حیاتی انجام می پذیرد لذا تقاضا می شود در ساعات مشاوره کودک و والدین که به صورت رسمی و برنامه ریزی شده به شما ابلاغ می گرددحضور یابید.
 • هرگونه از عواقب ناشی از ارائه اطلاعات مبهم ،نادرست و غیر واقعی به موسسه که منتهی به خدمات روحی و جسمی به کودک شود و یا باعث افت تحصیلی کودک گرددبه عهده والدین بوده و والدین در این خصوص موسسه را بری الذمه و حق هر گونه ادعا و طرح دعوی اداری ،حقوقی و کیفری را از خود سلب نموده است.

ماده هشت موارد فسخ قرارداد و خاتمه دادن به آن

هر یک از طرفین می توانند بر اساس شرایط ذیل نسبت به فسخ و خاتمه قرارداد اقدام نمایند :

 • مدیریت خانه هوش و خلاقیت خوارزمی در صورت داشتن دلایل کارشناسی که مورد تایید آموزش و پرورش نیز می باشد  حق خواهد داشت این قرارداد را خاتمه دهد در این حالت این تصمیم باید حدااقل یک ماه تقویمی قبل از تاریخ اتخاذ این تصمیم به والدین ابلاغ شود . خانه هوش و خلاقیت خوارزمی محق به دریافت وجوه کارهای انجام شده و کلیه برنامه های اعلام شده که والدین موافقت خود را جهت اجرا اعلام نموده اند تا تاریخ اعلام ختم قرارداد و پایان دوره فعالیت های جانبی می باشد.
 • در صورت ایراد هر گونه رفتار دور از شان فرهنگی و آموزشی توسط والدین از جمله هیاهو ، جنجال ، دعوا و… در محل موسسه ، موسسه حق فسخ فوری قرارداد را دارد.
 • والدین حق خواهند داشت بنا به تشخیص خود ، این قرارداد را خاتمه دهند در این حالت می بایست به صورت کتبی تصمیم خود را به مدیریت خانه هوش و خلاقیت اعلام نمایند و ملزم به پرداخت تمام شهریه خانه هوش و خلاقیت در ماه های قبل و همچنین شهریه تا پایان ماه جاری محاسبه خواهد شد.

ماده نه  حوادث غیرمترقبه

در موارد وقوع حوادث غیر مترقبه و شرایط اضطراری مانند شیوع بیماری های واگیردار ، زلزله ، سیل و طغیان های غیر عادی و خشکسالی بی سابقه و همچنین آتش سوزی دامنه دار ، طوفان و دیگر حوادث عینی و فرضی که ناشی از قصور طرفین نباشد و انجام قرارداد حاضر را برای یکی از دو طرف برای بیش از یکماه غیر ممکن سازد یکی از طرفین می تواند پایان قرارداد را به طرف دیگر اعلام نماید.

ماده ده مرجع حل اختلاف  

کلیه اختلافاتی که ممکن است بر اثر اجرای این قرارداد ا تفسیر مندرجات آن بین طرف قرارداد رخ دهد و طرفین نتوانند آن را از طریق مذاکره فی ما بین حل و فصل نمایند ، به مراجع ذیصلاح که مورد توافق طرفین است به حکمیت گذاشته می شود.

حکم مرضی الطرفین در این قرارداد ۱-نماینده موسسه ۲- نماینده طرف قرارداد ۳-یکی از مدرسین باسابقه موسسه ۴-مسوول امور آموزش ۵- یکی از مدرسین خانه هوش و خلاقیت خوارزمی می باشد .رای حکم مرضی الطرفین قاطع دعوی می باشد و برای هر دو طرف قرارداد لازم الاجرا خواهد بود .

ماده یازده  نشانی طرفین

هر گاه والدین نشانی خود را در مدت قرارداد تغییر دهند باید موضوع را کتبا به مدیریت خانه هوش و خلاقیت ابلاغ نمایند در غیر اینصورت کلیه نامه ها ، اوراق ، … به نشانی مندرج در ماده یک ارسال و تماما ابلاغ شده تلقی خواهد کرد .  

ماده دوازده  مدارک و مستندات پیوست قرارداد

 • دو قطعه عکس
 • تصویر تمام صفحات شناسنامه کودک و والدین
 • تصویر کارت ملی والدین
 • تصویر کارت واکسیناسیون
 • فرم های ثبت نام و متمم های قرار داد تکمیل شده بنا به درخواست والدین
 • گواهی سلامت پزشک
 • تکمیل پرونده کودک
 • فرم رضایت نامه شرکت در فعالیت های خارج از محیط خانه هوش و خلاقیت در ورت تمایل والدین

ماده سیزده  نسخ قرارداد

این قراداد شامل ۱۲ ماده ۳۴ بند و ۶ تبصره در دو نسخه یکسان که هر کدام دارای حکم واحد باشد تنظیم گردیده است طرفیتن با علم و اطلاع کامل از مفاد قراردادو با اعلام رضایت کتبی با مطالعه کتبی و امضای این قراردا د اقرار به قبول کلیه مواد ، بندها ، تعهدات و سایر آیین نامه ها و مقررات مربوطه و محوله نموده اند قرار داد پس از امضا برای طرفین قابل اجرا است.

توضیحات

الف ) بر اساس ساعت  کاری ادارات شهرستان بیرجند ساعت حضور در خانه هوش و خلاقیت از۷:۳۰  لغایت ۱۴:۳۰  عصر میباشد.

ب) خانه هوش و خلاقیت از پذیرش کودکان بیمار (بیماریهای حاد یا واگیردار ) معذور است.