یادگیری ریاضیات با چرتکه

آیا کودک ۶ ساله شما می‌تواند محاسبات ساده ریاضی را انجام دهد؟ من مطمئنم که می تواند؛ اما تاکنون یک کودک ۶ ساله را دیده اید که عملیاتی مانند: ۲۳۹۰+۴۵۶+۳۵-۱۲۰۰ =؟ را سریعتر از ماشین حساب انجام دهد؟ من دیده ام.

یادگیری ریاضیات با چرتکه

در ویدئو ارائه شده با دو نفر از این بچه ها بیشتر آشنا می شوید: هانا و آدلیا.

این بچه ها از سن ۶ سالگی شروع به یادگیری محاسبات ذهنی با چرتکه کردند و در حال حاضر با گذراندن ۶ ترم متوالی  قادرند هر نوع محاسبات جمع و تفریقی رو بدون استفاده از هیچ قلم و کاغذ و یا وسیله ای و صرفا با استفاده از قدرت ذهن خود انجام دهند.

چرتکه یک ابزار محاسباتی قدیمی ست که شما را قادر می سازد تا ظرفیت ذهن خود را برای تمرکز بیشتر و استفاده از روشهای تحلیلی در حل مسائل ریاضی و امور روزمره خود افزایش دهد.

کودکانی که در سنین پایین و رشد، این آموزش را شروع کردند، مهارت‌های حیرت آوری را در منطق و ادراک کسب می‌کنند. آنها موفقیت‌های دراز مدت در هر زمینه‌ای از زندگی را با توانایی تقویت‌شده‌ای از مشاهده و تمرکز بدست می‌آورند به همین علت توصیه می شود آموزش چرتکه برای کودکان از سنین ۵ و ۶ سال آغاز گردد.

ریاضی به عنوان موضوعی برای آموزش کامل یک کودک، یک “باید” محسوب می شود. در آزمایش مهارت‌های ریاضی یک کودک، شما به خوبی می توانید عملکرد آکادمیک را در بلند مدت پیش‌بینی کنید. اعتقاد بر این است که ۴ الی ۷ سال بهترین سن کودک برای یادگیری مفاهیم جدید می‌باشد و این سنی است که قدرت فهم مغز، عالی است و میتوان چیزها را برای مدت طولانی‌تری بخاطر سپرد.

یادگیری ریاضیات چرتکه ای به توسعه ورشد کل مغز می‌انجامد. با تمرین چرتکه، کودکان با یک روش لذتبخش و سرگرم‌کننده شروع به یادگیری ریاضیات می‌کنند. در مرحله اولیه به کودکان یاد داده می‌شود که از چرتکه فیزیکی استفاده می‌کنند.

به تدریج آنها شروع به تصور کردن مهره های چرتکه در مغزشان می‌کنند و رقته رفته با نزدیک شدن به  پایان برنامه، قدرت حافظه آنها به اندازه‌ای قوی می‌شود که بتوانند همه محاسبات را ذهنی انجام دهند.

آموزش محاسبات ذهنی با چرتکه شامل ۱۸ ترم دو ماهه می‌باشد که ۶ ترم اختصاص به آموزش جمع و تفریق (در پایان این دوره فراگیران قادر به انجام هر نوع محاسبات جمع و تفریقی می باشند. بعلاوه در پایان این ترم بچه ها جدول ضرب رو هم فراگرفته اند) و ۶ ترم اختصاص به آموزش ضرب و تقسیم و ۶ ترم تکمیلی ویژه آموزش محاسبات اعشاری و انجام ضرب و تقسیم های پیشرفته ست.

دوره چرتکه

موسسه بین الملل خوارزمی تنها نماینده کودکان هوشمند دوره  چرتکه را بصورت حضوری و آنلاین برگزار می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *