انجمن بین المللی پاما چیست؟

انجمن بین المللی پاما متشکل از کشورهای تایوان، مالزی، تایلند، کانادا، هنگ‌کنگ، آمریکا، آفریقای جنوبی، ویتنام، کره جنوبی، لبنان، عربستان سعودی، استرالیا، هند، روسیه، چین، اردن، فلسطین، قزاقستان، امارات، ازبکستان، مصر، تاجیکستان، یمن و ایران هستند.

مرکز اصلی این انجمن در تایوان و به ریاست آقای دیوید لیو می باشد. این انجمن از سال ۱۹۹۹ تاسیس شده است.

کشورهای عضو پاما

ایران از سال ۲۰۱۶ به صورت ناظر و از سال ۲۰۱۷ به طور رسمی در مسابقات بین المللی پاما که هرسال در یک کشور برگزار می شود، شرکت کرده است.

انجمن بین المللی پاما سه کارکرد پرورش مربیان، روش های جدید آموزشی، برگزاری مسابقه بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه و توسعه این جریان آموزشی در کشورهای مختلف را مورد پیگیری قرار داده است.

مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه پاما که هر سال در یک کشور برگزار می‌شود آخرین بار پیش از شروع کرونا در سال ۲۰۱۹ به میزبانی تایلند برگزار شده بود و جمهوری اسلامی ایران بالاترین رتبه را در بین سایر کشورها کسب کرده بود.

سال ۲۰۲۲ کشور روسیه میزبان بیست و یکمین دوره مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه است و سال ۲۰۲۳ کشور ایران میزبان این مسابقات و شرکت کنندگان آن از سراسر جهان خواهد بود

 برای شرکت در مسابقات بین المللی پاما می توانید به نمایندگی کودکان هوشمند در شهر خودتون مراجعه بفرمایید.

موسسه کودکان هوشمند آزمون سطح بندی فراگیران خود را طبق استانداردهای جهانی هر ماه( دهم تا بیستم) برگزار می نماید. این سطح بندی همراه با اهدای گواهینامه انجمن بین المللی پاما خواهد بود.

جهت اخذ گواهینامه های بین المللی پاما می بایست به سامانه به آدرس

https://pamairan.com/

مراجعه و اقدام به ثبت نام و برگزاری آزمون و ثبت امتیاز نمایند و پس از پرداخت نهایی گواهینامه صادر و برای نمایندگان ارسال خواهد شد.

دستورالعمل آزمون سطح‌بندی و گواهینامه

  1. سطح ۷ : فراگیرانی که ترم ۱۲ را با موفقیت به اتمام رسانده‌اند.
  2. سطح ۸ : فراگیران گروه سنی ۵ تا ۷ سال : اتمام ترم ۱۰ و ۱۱

فراگیران گروه سنی ۸ تا ۱۲ سال : اتمام ترم ۹ ، ۱۰ و ۱۱

  1. سطح ۹ : فراگیرانی که ترم ۶ را با موفقیت به اتمام رسانده‌اند.

آزمون در هر سطح در دو بخش ذهنی و چرتکه برگزار می‌شود.
گواهینامه هر آزمون (چرتکه و ذهنی) به صورت مجزا صادر می‌شود.
گواهینامه صادره دارای کد منحصر به فرد هر فراگیر در انجمن جهانی PAMA  می‌باشد که قابل رهگیری و استعلام از سایت PAMA  می‌باشد.

شانزدهمین مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه کره جنوبی ۲۰۱۶

شانزدهمین دوره از رقابت های بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه در ۲۸ دسامبر سال ۲۰۱۶ در کره جنوبی برگزار گردید. ۱۸ کشور در این دوره از مسابقات حضور داشتند که جناب آقای مخبریان ریاست پامای ایران به عنوان مدعو در این دوره از رقابت‌ها حضور داشتند.

مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه 2016

هفدهمین مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه آفریقای جنوبی ۲۰۱۷

هفدهمین دوره از رقابت‌های بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه در ۲۸ دسامبر ۲۰۱۷ در آفریقای جنوبی (ژوهانسبورگ) برگزار گردید. فراگیران در این دوره از مسابقات بین المللی در پنج سطح A,B,C,D,E  با یکدیگر به رقابت پرداختند.
۱۱ فراگیر از موسسه کودکان هوشمند در مسابقات جهانی آفریقای جنوبی(ژوهانسبورگ) شرکت کردند و یکی از فراگیران به نام نیایش فرح‌بخش موفق به کسب مقام قهرمان قهرمانان شد و مابقی فراگیران موفق به کسب مقام قهرمانی شدند.

مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه 2017

هجدهمین مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه مالزی ۲۰۱۸

هجدهمین دوره از رقابت‌های بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه در ۲۸ دسامبر ۲۰۱۸ در مالزی (کوالالامپور) برگزار گردید. فراگیران در این دوره از مسابقات بین المللی در پنج سطح A,B,C,D,E با یکدیگر به رقابت پرداختند.
۱۱ فراگیر از موسسه کودکان هوشمند در مسابقات جهانی مالزی (کوالالامپور) شرکت کردند و دو تا از فراگیران به نام امیرمهدی کرامتی سطح A از کرمانشاه و محمدطاها برزی سطح B از کرمانشاه موفق به کسب مقام قهرمان قهرمانان شدند و مابقی فراگیران موفق به کسب مقام قهرمانی شدند.

مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه 2018

نهمین مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه سوروبان ژاپن در بیروت ۲۰۱۹

نهمین دوره از رقابت های بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه در ۴ می ۲۰۱۹ سوروبان ژاپن در لبنان (بیروت) برگزار گردید. فراگیران در این دوره از مسابقات بین المللی در پنج سطح A,B,C,D,E  با یکدیگر به رقابت پرداختند.
چندین فراگیر از موسسه کودکان هوشمند در مسابقات جهانی لبنان(بیروت) شرکت کردند و دو تا از فراگیران به نام سینا تقی زاده و مبینا خلیلی نیا به کسب مقم قهرمانی در مسابقات محاسبات ذهنی با چرتکه پرداختند.

مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه 2019

نوزدهمین مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه در تایلند ۲۰۱۹

نوزدهمین دوره از رقابت های بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه در ۲۲ دسامبر ۲۰۱۹ در تایلند برگزار گردید. فراگیران در این دوره از مسابقات بین المللی در پنج سطح A,B,C,D,E  با یکدیگر به رقابت پرداختند.

۵۵ فراگیر از موسسه کودمان هوشمند در مسابقات جهانی تایلند شرکت کردند و ۳ نفر از فراگیران به نام امیرمهدی کرامتی، محمدهاتف دهقان و ستایش یاوری موفق به کسب مقام قهرمان قهرمانان شد و مابقی فراگیران موفق به کسب مقام قهرمانی شدند.

مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه 2019

اختتامیه بیستمین دوره مسابقات بین المللی  Pama2021(Online) –تهران – ایران مال

اختتامیه بیستمین دوره از رقابت‌های بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه در تهران-ایران مال برگزار گردید. فراگیران در این دوره از مسابقات بین المللی در پنج سطح A,B,C,D,E  با یکدیگر به رقابت پرداختند.
۱۳۶ فراگیر از موسسه کودکان هوشمند در مسابقات جهانی آنلاین شرکت کردند.

مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی با چرتکه 2021

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *